Date of publication: 07-03-2019

Zakłócał pracę tachografu pendrive’em

Kolejny wyłącznik tachografu, sterowany programem nagranym na pendrivie, znaleźli dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Ciężarówkę wyposażoną w zabronione urządzenie zatrzymano na obwodnicy Kłodzka.

Podczas kontroli pojazdu należącego do polskiego przewoźnika, inspektorzy sprawdzili instalację odpowiadającą za pracę urządzenia rejestrującego aktywności kierowcy. Znaleźli w niej wpięcie w postaci wyłącznika tachografu, sterowanego pendrive’em.

Kierowca mógł w każdej chwili zmienić wskazania swojej aktywności i rozpocząć rejestrację odpoczynku w momencie, gdy pojazd poruszał się po drodze. Szofer nawet w trakcie jazdy mógł odłączyć urządzenie od portu USB i schować je do kieszeni.

Ciężarówka została skierowana do autoryzowanego serwisu w celu naprawy instalacji i wymiany tachografu. Inspektorzy ukarali kierowcę mandatem, a wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. Szefowi firmy transportowej grozi kara w wysokości 12 tysięcy złotych.

Source: https://www.gitd.gov.pl  
See also:

Help needed ?

If you have not found the desired product, company, service or the searching results are not satisfactory for you, do not hesitate to contact us and tell what you are looking for or what you need. We will send your inquiry directly to the interested companies.

Write to us

X

Please be advised that we process personal data and use cookies in the scope described in the Privacy Policy.