Date of publication: 21-05-2019

Wrocławskie lotnisko z nowym połączeniem
Holenderski przewoźnik uruchomił trasę do Amsterdamu

W ubiegłym tygodniu (6 V) KLM zainaugurował nowe połączenie na trasie Wrocław-Amsterdam. Tym samym mieszkańcy Dolnego Śląska zyskali dostęp do oferty holenderskiego przewoźnika, liczącej 165 destynacji (w sezonie lato 2019).

Oferta KLM z Polskich do Holandii wynosi 70 połączeń tygodniowo

Po sukcesie nowych lotów KLM – z Krakowa i Gdańska do Amsterdamu, które rozpoczęliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, nadeszła pora na Wrocław – ważny ośrodek gospodarczy i perłę turystyczną regionu – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Połączenie do Amsterdamu to najważniejsza tegoroczna nowość we wrocławskim porcie. Na lotnisku Schiphol skupia się interkontynentalny ruch KLM, a przewoźnik dysponuje bardzo rozbudowaną, globalną siecią połączeń. Dzięki temu pasażerowie zyskują jeszcze większe możliwości planowania podróży z Wrocławia na dalszych trasach, szczególnie do Azji oraz obu Ameryk – podkreślał Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Loty KLM z Wrocławia do Amsterdamu odbywają się codziennie: samolot przewoźnika startuje z wrocławskiego lotniska o godzinie 14:05 z lądowaniem w Amsterdamie o 15:55. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 11:50 i przylot do Wrocławia o 13:35. Rejsy z Wrocławia do Amsterdamu obsługiwane są przez linię-córkę KLM Cityhopper należącą do Grupy Air France-KLM, która jest dedykowana do lotów europejskich. Na wspomnianej trasie pasażerowie skorzystają z samolotu typu Embraer E175 oferującego klasę ekonomiczną, economy comfort oraz biznes.

Podróżni z Wrocławia korzystający z nowej trasy mają dobre godzinowo połączenia, m.in. do: Nowego Jorku, Atlanty, Bostonu, Minneapolis, Salt Lake City, Toronto, Pekinu, Hongkongu, Szanghaju, Bogoty, Hawany oraz do wielu miast w Europie jak np. do: Sztokholmu, Barcelony, Brukseli, Kopenhagi, Dublina, Londynu, Lizbony, Madrytu, Manchesteru, Mediolanu, Porto czy Oslo.

Do tej pory holenderska linia oferowała loty z Polski: z Warszawy, Krakowa i Gdańska. Obecnie, łącznie z Wrocławiem, oferta KLM z Polski do Holandii wynosi 70 połączeń tygodniowo.

KLM jest najstarszą linią lotniczą na świecie, która od początku swojego istnienia funkcjonuje pod tą samą nazwą. W tym roku holenderski przewoźnik obchodzi swój setny jubileusz.

18 maja 2019 r.   |  HH
Fot. KLM

Source: http://www.pgt.pl  
See also:

Help needed ?

If you have not found the desired product, company, service or the searching results are not satisfactory for you, do not hesitate to contact us and tell what you are looking for or what you need. We will send your inquiry directly to the interested companies.

Write to us

X

Please be advised that we process personal data and use cookies in the scope described in the Privacy Policy.