Publish date: 01-03-2019

Krótko, ale jak - Universal Transport

Krótkie trasy czasami też mają w sobie coś pięknego.  W tym przypadku chodziło o transport z zakładu producenta położonego w dolnosaksońskim Drochtersen do zakładu znanego przedsiębiorstwa chemicznego w oddalonym o zaledwie 16 kilometrów Stade.  Transport dwóch zbiorników potentata branży chemicznej DOW wymagał jednak w sumie ponadmiesięcznych przygotowań.

Oczywiście trzeba było zacząć od rozpoznania trasy, potem załatwiono niezbędne formalności.  Gdy odpowiednie urzędy dały zielone światło, rozpoczęła się właściwa praca na drodze.  Na wybranej trasie trzeba było obrócić sygnalizację świetlną i zdemontować znaki drogowe.  W ten sposób oba ciągniki siodłowe z naczepami o wymiarach 18,5 metra długości, 5 metrów szerokości i 5,5 metra wysokości każdy mogły bez przeszkód i opóźnień dotrzeć do celu.

Do transportu wykorzystano dwa trzyosiowe ciągniki siodłowe oraz dwie niskopodwoziowe naczepy – jedną dwuosiową i jedną trzyosiową, na których w bezpieczny sposób umieszczono po jednym zbiorniku.  Każdy z zestawów ważył 40 ton, dlatego potrzebowały kilku godzin, by pokonać trasę, jaką przeciętny kierowca przy normalnym ruchu pokonuje w ciągu 20 minut.

Source: https://www.universal-transport.pl  
See also:

Help needed ?

If you have not found the desired product, company, service or the searching results are not satisfactory for you, do not hesitate to contact us and tell what you are looking for or what you need. We will send your inquiry directly to the interested companies.

Write to us

X

Please be advised that we process personal data and use cookies in the scope described in the Privacy Policy.