Publish date: 01-03-2019

Z Aktion Lichtblicke do kabiny kierowcy

To będzie długi dzień, ale tak miało być: Chociaż raz mieć możliwość uczestniczenia w transporcie ładunku nienormatywnego. Taki cel miała zwyciężczyni licytacji na rzecz stowarzyszenia Aktion Lichtblicke, na której Universal Transport z okazji Świąt Bożego Narodzenia zaoferowało taką wyjątkową możliwość.

Na początku roku wszystko było jasne.  Szczęśliwa zwyciężczyni mogła „doświadczyć” z bliska transportu ładunku nienormatywnego, tzn. tramwaju, z Duisburga do Aachen.  Gdy pewnego styczniowego poranka w Duisburgu główni bohaterzy wydarzenia przybyli na miejsce, Frauke Wingerath wyjawiła, co skłoniło ją do wzięcia udziału w takiej licytacji. Po prostu: Pewna znajoma pracowała w firmie spedycyjnej, a temat spedycji zawsze ją interesował. Dlatego się tu znalazła.

Pierwszym punktem programu było przeprowadzenie, jeszcze w Duisburgu, szkolenia BHP, oraz przymierzenie obuwia ochronnego i kamizelki odblaskowej.  Potem pani Wingerath  mogła „wziąć w obroty” kierowcę.  Ten objaśniał jej poszczególne kroki, jakie w ciągu najbliższych godzin musi wykonać „zespół Lichtblicke”. Po południu, w siedzibie firmy w Paderborn, pani Wingerath ma okazję  zwiedzić cały teren firmy, zadawać pytania i dowiedzieć się, jak przebiega cały proces transportu – od dyspozycji poprzez proces uzyskiwania pozwoleń do wyboru odpowiedniej techniki transportu.

Po wspólnej kolacji w Roadhouse o godzinie 18.30 – powrót do Duisburga, na miejsce załadunku. Teraz, gdy patrzy się na pojazd transportujący i pojazd konwojujący, poziom adrenaliny wzrasta.  Po przybyciu policji dokonano ostatnich ustaleń, i o godzinie 22.00 transport wyrusza w drogę.  Pani Wingerath siedzi w kabinie kierowcy – początkowo bez słowa.  W końcu po trzech i pół godziny jazdy rozluźnia się i jest zachwycona.

Transport przebiega zgodnie z planem, a wszystkie przeszkody zostają pokonane. O 01:30 wszystko transport dociera do celu. To nieopisane uczucie, mówi rozpromieniona pani Wingerath, naprawdę było warto.  Teraz może spokojnie wracać do Duisburga.  Podczas pożegnania pani Wingerath podziękowała wszystkim obecnym i powiedziała, że jej marzenie się spełniło.

Source: https://www.universal-transport.pl  
See also:

Help needed ?

If you have not found the desired product, company, service or the searching results are not satisfactory for you, do not hesitate to contact us and tell what you are looking for or what you need. We will send your inquiry directly to the interested companies.

Write to us

X

Please be advised that we process personal data and use cookies in the scope described in the Privacy Policy.