Publish date: 14-06-2019

Świetliki dachowe. Nietypowy pomysł na doświetlenie wnętrz

Świetliki dachowe stosunkowo niedawno zaczęły zdobywać sobie popularność. Początkowo stosowane były głównie w obiektach komercyjnych, np. galeriach handlowych, obecnie coraz częściej wybierane są również przez prywatnych inwestorów. Jest to doskonały sposób na estetyczne i wydajne oświetlenie wnętrz.

Znajdują zastosowanie w ciemnych korytarzach, przedpokojach, garderobach i wszystkich innych pomieszczeniach bez okien, które są całkowicie pozbawione dostępu do naturalnego światła.

Korzyści z zastosowania świetlików dachowych

Światło słoneczne jest najbardziej naturalne i przyjazne człowiekowi. Sprzyja w pracy i codziennym odpoczynku, nie przemęcza zbytnio oczu, pozytywnie wpływa również na samopoczucie. W wielu domach istnieją jednak takie pomieszczenia, w których nie ma możliwości stworzenia okien, a więc są one całkowicie pozbawione dostępu do światła słonecznego. I chociaż oczywiście można zastosować w nich sztuczne oświetlenie, to jednak nie osiągniemy w ten sposób efektu, jaki zapewniają promienie słoneczne.

Rozwiązaniem są właśnie świetliki dachowe, które swoim wyglądem przypominają nieco okna dachowe. W podstawowej wersji świetliki są nieotwierane, chociaż istnieją też warianty otwierane. Ich głównym celem jest właśnie doświetlanie pomieszczeń, np. usytuowanych w środkowej części ostatniej kondygnacji domu lub otwartych na dwie kondygnacje salonów. Świetliki nie wymagają częstych konserwacji, są bezobsługowe i wpuszczają zdecydowanie więcej światła niż okna połaciowe. Światło dostarczone przez świetlik jest rozproszone, nie nagrzewa więc pomieszczenia latem i nie powoduje utraty ciepła zimą. Są źródłem łagodnego światła, które rozjaśnia powierzchnię, pozwalając przy tym oszczędzać energię elektryczną. Zastosowanie świetlików dachowych jest korzystne zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i ekologicznego.

Nie bez znaczenia są również kwestie estetyczne. Doświetlone wnętrza stają się przestronne, jasne, bardziej przyjazne dla człowieka. Jednocześnie świetliki dachowe wyglądają bardzo nowocześnie. Rodzaje świetlików dachowych więc każdy może dobrać wariant najlepiej dopasowany do specyfiki pomieszczeń, które wymagają doświetlenia.

Source: https://plastixal.pl  
See also:

Help needed ?

If you have not found the desired product, company, service or the searching results are not satisfactory for you, do not hesitate to contact us and tell what you are looking for or what you need. We will send your inquiry directly to the interested companies.

Write to us

X

Please be advised that we process personal data and use cookies in the scope described in the Privacy Policy.