Innowacyjne palety dla eksportu od Schoeller Allibert

Palety w logistyce są równie niezbędne jak tlen do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. W przeciwieństwie do ludzi, firmy eksportowe mogą wybierać, z jakich palet korzystają. Osoby zarządzające łańcuchami dostaw doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że dobrej jakości palety mogą napędzać logistykę i optymalizować koordynację ładunków. Właśnie takie palety branży eksportowej proponuje Schoeller Allibert.

Globalna perspektywa Schoeller Allibert

Logistyka XXI wieku jest bardzo dynamiczną dziedziną, w której trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Za ich kierunki odpowiedzialni są najwięksi rynkowi gracze, którzy swoimi rozwiązaniami nadają kształt rynkowi TSL. To właśnie oni stymulują rozwój w takich branżach jak eksport i handel międzynarodowy. Jedną z firm, która kształtuje obraz współczesnej logistyki jest bez wątpienia Schoeller Allibert. Ten uznany producent skrzynek plastikowych i innych pojemników z tworzyw sztucznych dysponuje ogromnym doświadczeniem we współpracy z najbardziej wymagającymi Klientami. Sześć dekad budowania i projektowania rozwiązań ułatwiających przewożenie i magazynowanie towarów pozwoliło firmie zdobyć zaufanie Kontrahentów na kilku kontynentach. Schoeller Allibert oddaje w ręce przedsiębiorstw eksportowych komplementarne portfolio. Wśród sygnowanych charakterystycznym, inspirowanym rombem logo są m.in. skrzynie plastikowe, pojemniki z tworzywa sztucznego, wiadra, skrzynki na napoje, wózki, palety, skrzyniopalety oraz małe i duże pojemniki składane.

Logistyka kompletna

Filozofię firmy można zamknąć w jednej frazie: logistyka 360°. Oznacza to dbałość o zaspokojenie oczekiwań Klientów na każdym etapie współpracy – począwszy od przygotowania analizy kosztów i korzyści wdrażanego projektu, poprzez zaprojektowanie oraz wyprodukowanie opakowań i serwis, na zapewnieniu recyklingu pojemników. Kompleksowe podejście do współpracy z reprezentantami branży logistycznej jest dla Schoeller Allibert równie istotne co jakość, którą prezentują pojemniki z tworzywa sztucznego, skrzynie plastikowe oraz palety opuszczające firmowe fabryki. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej ostatniej gamie produktów.

Palety szyte na miarę oczekiwań

Schoeller Allibert proponuje pięć grup produktowych w kategorii palet. Zostały one podzielone ze względu na kryteria udźwigu, możliwości czyszczenia oraz ekspozycji. Dzięki temu firmowe portfolio oferuje kilkadziesiąt modeli palet o zróżnicowanych atrybutach, które idealnie wpisują się w zróżnicowane potrzeby sektorów automotive, industry, e-commerce, a także branży spożywczej czy farmaceutycznej. Wszystkie palety mają wspólny mianownik w postaci atrybutów przydatnych w praktyce logistycznej. Każdy z produktów Schoeller Allibert charakteryzuje duża wytrzymałość, najlepsze zabezpieczenie przewożonych ładunków oraz łatwość utrzymania w czystości.

Seria palet Rackpal 1208M

Jednym z najbardziej uniwersalnych, a przez to najczęściej wybieranych przez Klientów, rozwiązań jest Rackpal 1208M. Jest to gama 12 modeli palet dostępnych w różnych wariantach wyposażenia, które elastycznie odpowiadają na potrzeby płynące z różnych sektorów rynku. Seria dzieli się na trzy frakcje: palety bez ramki, palety z ramką o wysokości 7 mm oraz palety z ramką o wysokości 22 mm. Tworzące rodzinę Rackpal 1208M modele sprawdzą się doskonale na automatycznych podajnikach i systemach wysokiego składowania. Lekka, odporna na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo ładunkowi, a także załodze magazynu lub hali produkcyjnej. Produkt został wykonany z polipropylenu podlegającemu recyklingowi. Gama spełnia normy ISO8611. A jaka prezentują się jej osiągi? Przy niskiej wadze własnej (ok. 14 kg), paleta 1208M może udźwignąć nawet 6000 kg w obciążeniu statycznym, 1500 kg w obciążeniu dynamicznym, a w systemach wysokiego składowania aż 800 kg. Ten ostatni parametr można dodatkowo wyśrubować do poziomu 1250 kg, dzięki zamówieniu palety wzmacnianej stalowym stelażem, który podnosi jej udźwig, ale też wagę własną palety do 18,5 kg. Projektanci gamy Rackpal pomyśleli także o łatwym utrzymaniu czystości – mają o to zadbać m.in. kanały wentylacyjne zapewniające odparowywanie wilgoci i osuszanie palety po umyciu. Przewidziano także możliwość oznaczenia palety za pomocą etykiety lub grawera, co zapewnia łatwe śledzenie ładunku oraz identyfikację jego właściciela.